Tworzenie stron i sklepów internetowych – WordPress + Woocommerce

Google SEO

Strony internetowe stworzone przez nas są idealnie przystosowane pod wymagania wyszukiwarki internetowej Google. Nasze projekty nie wymagają audytu SEO aby osiągać wysokie pozycje, techniczne SEO jest uwzględnione w procesie tworzenia.

Mobile Friendly

Obecnie optymalizacja pod urządzenia mobilne jest kluczowa, zarówno z perspektywy layoutu, który wygląda na komórkach zupełnie inaczej, ale także biorąc pod uwagę Mobile-first indexing ze strony Google. W procesie indeksowania, to treść i szybkość działania wersji mobilnej jest brana pod uwagę przede wszystkim.

Ecommerce

W wypadku sklepów internetowych rozszerzamy możliwości WordPressa za pomocą wtyczki Woocommerce, która odpowiada za zarządzanie modułem ecommerce. Dobra integracja z podstawowymi elementami WP jak i dodatkowymi funkcjonalnościami charakterystycznymi dla sprzedaży – magazyn, dostawa, płatność.

WordPress

Nasze projekty tworzymy w oparciu o popularny CMS – WordPress. Do jego głównych zalet należą:

 • SEO friendly
 • Łatwy w obsłudze dla klienta
 • Świetny do prowadzenia bloga
 • Tani w utrzymaniu
 • Szeroki zakres możliwości dzięki darmowym i płatnym wtyczkom

Cennik tworzenia stron internetowych

Koszt projektu jest uzależniony od jego rodzaju i rozmiaru. W ramach naszej oferty znajduje się nie tylko tworzenie stron od podstaw, ale także optymalizacja lub migracja. Poniższa tabela zawiera orientacyjne ceny poszczególnych usług.

UsługaCena
Optymalizacja szybkości działania WordPressod 400 zł
Migracja witryny z innego CMS na WordPressod 900 zł
Migracja sklepu z innego CMS na WordPressod 1500 zł
Projekt graficzny nowej witrynyod 1000 zł
Stworzenie nowej witryny na bazie gotowego motywuod 1000 zł
Stworzenie nowej witryny na bazie gotowego projektu graficznegood 1400 zł
Wdrożenie Woocommerceod 800 zł
Cennik tworzenia stron internetowych

Opis usług – tworzenie i optymalizacja stron WWW

Strona internetowa stworzona na WordPressie bez dodatkowej optymalizacji dotyczącej szybkości działania potrafi działać zdecydowanie zbyt wolno. Powolna strona internetowa zmniejsza zadowolenie i zaangażowanie użytkownika i tym samym zwiększa ryzyko, że przedwcześnie opuści on sesję. Google wprowadzając metryki Core Web Vitals ogłosiło, że słabe wyniki w tym obszarze mogą wpływać negatywnie na wyniki organiczne domeny.

W wielu wypadkach optymalizacja wolno działającej witryny to tzw. low hanging fruits. Za pomocą zestawu zmian, który nie wymaga całkowitej przebudowy strony, można znacząco poprawić jej wydajność i tym samym wyniki. Obszary na których standardowo się skupiamy:

 • Zmniejszenie rozmiaru stron
 • Optymalizacja cache
 • Optymalizacja obrazków (skalowanie, kompresja, format)
 • Optymalizacja skryptów JS
 • Optymalizacja CS
 • Optymalizacja serwera

Migracja już istniejącej witryny jest procesem szybszym i tańszym niż tworzenie strony od podstaw ponieważ spory zestaw elementów jest już gotowy – layout graficzny, logotyp, treści, struktura i obrazki. Kroki które wymagały by kilka tygodni pracy, są już wykonane, dlatego o wiele szybciej możemy przejść do prac web developerskich.

W wypadku tworzenia nowej witryny od zera, podstawa dla layoutu musi być zdefiniowana. Proste projekty mogą bazować na gotowych motywach, które są jedynie spersonalizowane pod konkretne wymagania. Bardziej złożone projekty wymagają indywidualnego projektu graficznego, który jest następnie przełożony na kod nowej strony internetowej.

W ramach naszej oferty znajduje się także przygotowanie projektu przez grafika. Projekt graficzny jest wpierw zatwierdzany przez klienta i następnie na jego bazie wykonana jest strona internetowa.

Dla projektów o mniejszej skali, dedykowane praca grafika to dodatkowy czas i koszt, który można zastąpić wykorzystaniem istniejącego motywu, który zostaje spersonalizowany pod dane wymagania. Rozwiązanie to narzuca pewne ograniczenia co do detali graficznych, jest jednakże szybkie i tanie. Polecamy je przede wszystkim klientom chcącym stworzyć wizytówkę firmy z opisem usług i blogiem.

Elementem dodatkowym do wyżej wymienionych usług jest wdrożenie na stronę internetową zbudowaną na WordPress, platformy sprzedażowej opartej o wtyczkę Woocommerce. Połączenie WordPress + Woocommerce jest w stanie wesprzeć